שכחתי סיסמא סיסמא:  
 
אודות | מוצרים ושירותים | מגזרים ולקוחות | מרכז ידע | צור קשר

מאמרים | הערכת עובדים

 • "מכביש צדדי לכביש 6" – ניתוב תהליך הערכה ומשוב למסלול המהיר והמרכזי בבינת תקשורת

  המחבר/ת: רחלי גרנט-פלומין, שותפה בכירה-מנהלת, תמורות TPS, חגית אורון - מנהלת משאבי אנוש-בינת, כנס משאבי אנוש ה-21 ספטמבר 2009

  מאמר זה סוקר אחר תהליך הערכת עובדים ותיק שהתבצע בבינת תקשורת מחשבים מקבוצת רד , וככזה החוזר על עצמו נוצר צורך הכרחי לתקפו מחדש ולהתאימו לשלבי התפתחות הארגון. הערכת עובדים הוא אחד מהתהליכים המוכרים והשכיחים ביותר בתחום ניהול משאבי האנוש. ארגונים רבים מייצרים דיאלוג מתמשך הומאני בין המנהלים לעובדים ומשתמשים בתהליך כתהליך HR מסורתי. ערכים הומאניים כגון זכות העובד לדעת מה חושבים עליו, הזכות למשוב, התפתחות אישית מקבלים מקום של כבוד. רבים מכירים ומשננים את היתרונות הגלומים לכולם ב"משולש הקדוש": הארגון, העובד והמנהל בקיום תהליך הערכה ומשוב שיטתי. אך למעשה, הערך המרכזי העיקרי בקיום תהליך הערכה ומשוב הוא היכולת לחבר בין אותו דיאלוג הומאני לתהליכים מרכזיים של הארגון.

  הכותבים מתאירם כיצד תהליך ארגוני הנתמך טכנולוגית והמנוהל ומובל על ידי משאבי אנוש מגייס ומייצר דיאלוג אמיתי ומשמעותי ברמת הארגון וברמת הפרט וכן עוסק בערך מוסף חדש לתהליך - יכולתו לשקף ולעורר דיון מחודש בסוגיות מהותיות לארגון, כדוגמא מהו פרופיל המנהל המצטיין המצטייר מהתהליך. בחינת הפערים בין התמונה שהשתקפה בתהליך ההערכה אל מול הציפיות והתפיסה הניהולית עוררו עניין רב. עוד נעסוק בו, בחשיבות התהליך היא בהנחת אבני יסוד של תשתית אמיתית שתלווה את הגרעין הארגוני לאורך זמן. יצירת כלי ניהולי אמיתי התומך בתהליכים העסקיים יהפוך עם חלוף הזמן ליותר מרכזי ועיקרי בהטמעת יעדים אסטרטגיים וערכי הארגון כפי שבאים לידי ביטוי בחזון.

  קרא עוד >>
 • ניהול ממוקד והשימוש בכלים חדשניים לחיזוק התרומה של המשאב

  המחבר/ת: יגאל אור-בך, מנכ"ל ואון רגוניס, סמנכ"ל משאבי אנוש, מי-עדן ישראל

  במאמר זה נבקש להצביע על התרומה של משאבי אנוש בהיבטים של מתודולוגיות ניהוליות, אופן ניהול המשאב האנושי, כיצד לעשות שימוש בכלים הניהוליים הקיימים דוגמת סקרים ותהליכים אחרים למיקסום התרומה למימוש היעדים העסקיים של החברה. המאמר מציג מהלך משולב שיש בו תהליכים של מיקוד הדגשים האסטרטגיים והערכים המרכזיים של החברה, שימוש במתודולוגיה של ה- Balance Scorecard כמתודולוגיה המסייעת למיקוד ואינטגרציה ניהוליים, השימוש המשולב במידע שמקורו בהערכות עובדים, סקרי שביעות רצון לקוחות וסקרי שביעות רצון עובדים המנוהלים כולם על אותה פלטפורמה מחשובית, חדשנית שפותחה והותאמה במידה רבה לצרכים של חברת 'מי עדן'. פלטפורמה המשמשת כחלק ממערך חדשני לניהול ההישגים הארגוניים. בנוסף נציג את התפקיד של משאבי אנוש כמובילי התהליך ומטמיעי המתודולוגיות והכלים החדשניים.

  קרא עוד >>
   
אודות תמורות
צוות תמורות TPS
צור קשר
מוצרים ושירותים פיתוח כישורים
מתודולוגיה ותכנים
מדידה וביצועים
למידה והדרכה
מגזרים ולקוחות מרכז ידע
מאמרים
צור קשר © 2012 כל הזכויות שמורות לתמורות | חפשו אותנו ב-