שכחתי סיסמא סיסמא:  
 
אודות | מוצרים ושירותים | מגזרים ולקוחות | מרכז ידע | צור קשר

מאמרים | הנעה ותגמול

 • עשרת הדיברות להנעה והנאה בעבודה

  המחבר/ת: ד"ר רוית כהן-מיתר, שותפה בכירה-מנהלת, תמורות TPS

  הנעת עובדים היא סוגיה מאתגרת היום יותר מתמיד. לעובדים יש ציפיות יותר גבוהות מבעבר וכאשר הציפיות אינן מתממשות הם עוזבים. הדבר נכון בעיקר בקרב הדורות הצעירים בארגון. לתחלופה יש מחיר, הן בעלויות הגיוס וההכשרה והן באובדן של ידע וכישרונות. אך מוטיבציה איננה מתייחסת רק לשימור של עובדים, אלא בעיקר להנעה של עובדים למצות את הפוטנציאל והכישרונות שלהם באופן המיטבי. כיום ארגונים מבינים שחשוב שהעובדים שלהם יאהבו לעבוד עבור החברה ויתנו את המירב. יצירת תפקידים משמעותיים ומאתגרים, גמישות ומתן אפשרות לאפשר לאזן בין הבית לקריירה הם רק חלק מהדברים. מה עוד כדאי לעשות?

  קרא עוד >>
 • Augmenting Means Efficacy to Boost Performance: Two Field Experiments

  המחבר/ת: רחלי גרנט-פלומין, שותפה בכירה-מנהלת, תמורות TPS, דב עדן, יואב גנזך וטל זיגמן

  מאמר זה סוקר אחר היעילות מרכזית כמשאב ספציפי הקשור ליעילות חיצונית והיא האמונה בייחודיות הכלים הנוגעת ביצוע המשימות של עובד. מאמר זה בודק את השפעת היעילות המרכזית על ביצועים. נבדקי המחקר בקבוצה אחת קיבלו מערכת ממוחשבת שנאמר להם כי היא הוכחה כיחידה במינה, בעוד לקבוצת הביקורת לא נאמר דבר על אותה המערכת. בשני המקרים היעילות המרכזית עלתה והביצועים השתפרו

  קרא עוד >>
 • מתגמול מסורתי לתגמול מוטה ביצועים בבנק מרכנתיל

  המחבר/ת: רחלי גרנט-פלומין, שותפה בכירה-מנהלת, תמורות TPS עם מאיר שישי- מנהל כוח אדם בנק מרכנתיל

  בנקים ידועים בוועדים החזקים שלהם ודימוי שהסכמי תגמול מטשטשים דיפרנציאציה וביטוי של הישגים אישיים ונותנים ביטוי חזק למרכיב הותק. בנק מרכנתיל לקח על עצמו בשיתוף והסכמה עם הועד לערוך שינוי ולהיות לארגון המתגמל על פי ביצועים.
  במושב זה נציג את הדילמות שהתהליך מציף.
  דילמה ראשונה: הגדרת הביצועים, הנחשבים ראויים להערכה, תוך הבחנה בין ביצועים הנוגעים לתפקוד בעבודה במסגרת תהליך הערכת עובדים מסורתית, עמידה ביעדים קבוצתיים- עסקיים (לסניפים) ויעדי רמת שירות (ליחידות מטה), יעדים אישיים- חלקם עסקיים וחלקם יעדי שיפור אישי בתפקודו של העובד.
  דילמות נוספות אותן נציף עם המענה שניתן להן, כגון: קישור הערכות עובדים לתגמול , התמודדות עם פערי הערכה של מנהלים מקלים ומעריכים, מידת הגמישות שניתנת למנהלים בפער שבין תגמול שנובע מקריטריונים כמותיים לבין גמישות בשיקול דעתו של המנהל והתמודדות הרגשית הנלווית ליצירת דיפרנציאציה בתגמול- כיצד להפוך את התהליך לאלמנט של הנעה ולא לתסכול.
  אנו נציג את המתודולוגיה ואת הכלים התומכים המקשרים בין תהליך ניהול היעדים והערכות העובדים לכלי מתן התגמול וכן את מודל התגמול בהתבסס על שני מהלכים במהלך שנה- העלאות שנתיות ובונוסים

  קרא עוד >>
   
אודות תמורות
צוות תמורות TPS
צור קשר
מוצרים ושירותים פיתוח כישורים
מתודולוגיה ותכנים
מדידה וביצועים
למידה והדרכה
מגזרים ולקוחות מרכז ידע
מאמרים
צור קשר © 2012 כל הזכויות שמורות לתמורות | חפשו אותנו ב-